A köröm- és bőrápolás az elmúlt években is fontos szerepet játszott az életemben, annak ellenére, hogy mióta Budapesten élek, a körmeim állapota az esetek 99%-ában siralmas volt, aztán még allergiás is lettem valamire, ami valószínűsíthetően a körömre való termékekben lévő összetevők közül kerül ki... De ettől függetlenül, igyekeztem kihozni a helyzetből a lehető legtöbbet.
Az elmúlt években (szóval, amióta a blog létezik, azaz már 9 éve...) viszonylag többféle kézápolási termék megfordult a kezeim között, és mindig mindent nagyon szerettem, de valahogy, ahogy idősödtem, a többségük már nem tartott velem. Nem azért, mert nem jók, hanem, mert mindig kipróbáltam valami újat, ami esetleg jobb volt, vagy könnyebben elérhető, és így aztán a régiek kezdtek feledésbe merülni.
Úgyhogy a poszthoz tartozó képek elkészítése utáni legfontosabb feladatnak azt éreztem, hogy visszakerestem azokat a posztokat a blogról, ahol a köröm- és bőrápolás kapta a fő szerepet. Mindig kíváncsi vagyok, hogyan alakul 1-1 rutin, és hát ez a sajátommal sincs másképp. Időrendben pedig be is linkelem őket.
- 2016. március 5 | Körömnapló (Frissített verzió)
- 2017. március 19 | Mi kell egy manikűrhöz?
- 2017. március 29 | Manikűr rutin
- 2017. május 3 | Körömápolás CND termékekkel
- 2017. november 20 | Egy kis köröm "helyzetjelentés"
- 2020. szeptember 22 | Lakkozósdi, újra
- egy jó reszelő (lehetőleg ne fém, és természetes körömhöz való legyen)
- egy minőségi bőrvágó olló - ez nem fogja cincálni a bőrt és szépen, határozottan el lehet távolítani szükség esetén az elhalt bőrt
- egy bőrfeltoló/bőrkaparó - fém, ha biztos vagy abban, hogy nem teszel kárt a saját körmödben és narancsfapálca, ha inkább óvatosan cselekednél
- bőrápoló olaj és kézkrém
- Az aranyozott Szilágyi bőrvágó olló már 6 éve tart velem és sajnos rá is férne egy kis élesítés, mert be kell vallanom, nem voltam mindig igazán gondos és volt, hogy leesett párszor. Meg hát amúgy is, az évek alatt azért érdemes lenne megéleztetni.
- A Staleks Smart 10 type 3 olló pedig az elmúlt hónapok nagy szerelme. Éles, jól kézreáll, viszonylag hosszú a vágófelület, könnyű vele dolgozni. Ezt már mindig tokban tartom.
- Körömreszelőből érdemes mindig természetes körömhöz való szemcseszámút választani, ezek általában a 240/240 és 180/240, amik nem durvák és nem puhák, hanem A pont jók. Nekem a következő (mert hát mindenképp szükségem van már legalább egy újra, a régi állapotát elnézve) egy Staleks Exclusive 42/7-1 lesz, egy kellően "lapos", hogy könnyen odaférjen vele az ember a körömhöz, és nagy reszelőfelülettel rendelkezik.
- Ez a bőrkaparó CND-s, úgy felszedi a letapadt bőrt a körömről minden rásegítés nélkül, mint a huzat, de épp ezért könnyű is felsérteni a körömfelszínt vele, így elsősorban nem ezt javasolnám otthonra. Mindkét végén kis "kúpok" vannak, azzal szedi fel az elhalt bőrt, viszont otthoni felhasználásra nem feltétlenül ezt ajánlanám. Amint lesz megfelelő javaslatom helyette, már egészítem is ki a posztot.
Nagyon szépek most a körmeid! (tudom-tudom, nem a legújabb állapot). Jók ezek a posztok, mindet szerettem olvasni, hogy ki hogyn, mivel ápol. (-: Én bőrvágót azt a csípőfogó-szerűt szeretem, ollót nem tudok jobb kézzel használni. :D És t üvegreszelő, igaz, nagyon nem mindegy, milyen, de évekig kitart. (-:
VálaszTörlésNálam az üvegreszelő hátrányra, hogy könnyen törik. :D Igen, a kis csípő cucc is hatékony tud lenni, a lényeg, hogy megfelelően vágjon és ne tépje a bőrt. Én is szeretem az ilyen posztokat, másoknál is, simán lehet, hogy valami újdonságra vagy praktikusabb termékre találok, meg pont ezért szeretem készíteni is, hátha valaki pont itt talál arra, amiről nem is tudta, hogy keresi. :D
Törlés